Поради батькам

ШАНОВНІ БАТЬКИ!!!

   Головною причиною для поїздки в дитячий табір є унікальний життєвий досвід. Тут дитина вчиться працювати в колективі і вперше в житті опиняється в ситуації, де залишається один на один з важливими життєвими завданнями, це сприяє розвитку самостійності і впевненості в собі.
Табір дає не тільки можливість відпочити, але і безцінний досвідспілкування, друзів і яскраві враження. Дитині допоможуть відкрити і розвинути його таланти.        Цілком імовірно, що після поїздки у дитини покращаться оцінки в школі, з’являться нові інтереси, і він стане частіше пропонувати свою допомогу.
У період оздоровчої кампанії адміністрацією та персоналом дитячого закладу оздоровлення та відпочинку вживаються заходи щодо створення умов для безпечного, змістовного відпочинку дітей.
Однак, забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя великою мірою залежить від того, як дитина буде підготовлена до поїздки.

Поради батькам, які вперше відправляють дитину в табір:

 • Не варто приїжджати кожен день, так дитині складніше влитися в новий колектив.
 • Пам’ятаєте, що у дітей в таборі існують критичні дні — третій і сьомий.
 • Лише через тиждень дівчата і хлопці звикають до табору.
 • Якщо дитина просить забрати його, спокійно поговорите з нею і попросіть дати трубку вихователю. Потрібно звернутися до дорослого, чи дійсно існує така проблема.

ЗАБОРОНЕНО давати дитині харчові продукти.

Батькам, які відправляють дітей на відпочинок корисно знати:

Висновок про можливість перебування дитини у дитячому закладі оздоровлення/відпочинку надає шкільний або дільничний лікар, до якого необхідно звернутись для проходження медичного огляду та отримання медичної довідки на школяра, що від’їздить до дитячого оздоровчого табору.
Протипоказаннями до направлення дитини у заклад оздоровлення/відпочинку є інфекційне захворювання, контакт з інфекційними хворими; наявність соматичної патології, у зв’язку з якою дитина не може відвідувати організований колектив, та загострення хронічних неінфекційних захворювань.
У медичній довідці мають бути зазначені дані про результати огляду дитини на педикульоз та коросту, стан здоров’я, щеплення, наявність хронічної патології, групу з фізичної культури, режим оздоровлення, тощо.
У разі відхилень у стані здоров’я дитини батькам необхідноповідомити про це лікаря закладу оздоровлення/відпочинку та вихователів.
Не раніше ніж за три дні до початку оздоровчої зміни необхідно отримати у лікувально-профілактичному закладі довідку про відсутність контакту з інфекційними хворими за місцем проживання та місцем навчання.
Необхідно забезпечити дітей засобами особистої гігієни, теплим одягом на випадок зниження температури повітря, легким закритим одягом для вечірніх прогулянок, подорожей, походів у ліс, зручним взуттям (бажано декілька пар), головним убором.
Лікарських засобів дитині у заклад оздоровлення/відпочинку давати не потрібно, заклад забезпечений необхідними медикаментами та медичним обладнанням, організована цілодобова робота кваліфікованого медичного персоналу.

ВАЖЛИВО!!!

   Відправляючи дитину до закладу оздоровлення/відпочинку, батькам необхідно провести роз’яснювальну роботу з питань обов’язкового дотримання режиму дня, виконання вимог вихователів та медичного персоналу, заборонити самовільно виходити за територію закладу, купатись у водоймищах або басейні і обов’язково за будь-якої надзвичайної ситуації, при виникненні проблем у стані здоров’я повідомляти вихователів та медичний персонал.
Також, пояснити необхідність виконання правил особистоїгігієни, обережність при прогулянках у лісі (в одязі, який захищає від нападу кліщів, комарів та інших комах). У разі покусів комахами також звернутись до вихователів чи медичного працівника.

Дитині можуть відмовити у відпочинку, якщо:

 • перебування дитини в таборі загрожує безпеці інших дітей (різного роду карантини);
 • у дитини є психологічні відхилення, агресія по відношенню до інших людей;
  порушення режиму дня, порушення виконання вимог вихователів та медичного персоналу, самовільний вихід за територію закладу;
 • за віковим критерієм (якщо дитина ще мала для певної програми або навпаки вже переросла її).

ВАЖЛИВО! Майте на увазі, що юридично за збереження фотоапарату, телефону та іншох техніки адміністрація табору відповідальності не несе.

Який досвід дитина може отримати в таборі

 • проявити свої лідерські якості;
 • постояти за себе, навчитися спілкуватися з однолітками;
 • показати свої творчі здібності;
 • навчиться бути самостійною.

Виявляється, що дитина вміє танцювати, співати, пародіювати когось відомого чи подобається багатьом хлопцям або дівчатам.
Дитячий табір є місцем активної соціалізації, способом позбавлення комплексів і набуття нових знань.
За три тижні можна пережити цілий спектр емоцій і вийти з того всього сильнішим, досвідченішим та витривалішим!
У таборі створюємо майданчик для реалізації проектів і театральних постановок, а разом з тим – і перших шанувальників.

Найважливіше у дитячому відпочинку – зміна виду діяльності.

А тепер — сміливо в дорогу! Приємного відпочинку Вашим дітям!
З повагою, директор ССОК»Веселка» Ю.Гармадій